Gamyba

UAB "Bičių korys" gamybinė bazė, sandėliai ir stalių cechas yra įsikūrę Vilniaus mieste Verkių regioninio parko teritorijoje. Šiame padalinyje dirba 30 darbuotojų.

Adresas:
Vilnius, Riešės g. 20 
(Žaliųjų ežerų g. 125)
Tel.: (+370 5) 230 97 83, 230 98 14
Faksas (+370 5) 230 98 82
Mob. tel. +370 686 34 892
 

Žemėlapis

Įmonės gamybos veiklos pagrindą sudaro vaško perdirbimas į vaško plokšteles, naudojamas bitininkystėje. Plokštelės gaminamos naudojant pramonines vaško perdirbimo stakles AIV 100.

Gamybos procesas skaidomas į atskiras operacijas:

1. Vaško lydymas ir sterilizavimas.
Surinktas iš bitininkų vaškas perduodamas į žaliavų sandėlį. Čia formuojama gamybos partija ir vaškas sudedamas į slėginį vaško sterilizatorių, kuriame pasiekiama 105°C temperatūra ir 1,5 atm. slėgis. Čia vaškas išlaikomas 2 valandas, filtruojamas per stambaus valymo filtrą ir supilamas į nerūdijančio plieno aušinimo indus, kur pamažu atvėsta. Toks sterilizuotas vaškas arba laikomas sandėlyje iki gamybos pradžios, arba perkeliamas į tirpinimo vonias.
 
2. Lygios vaško juostos formavimas.
Tirpinimo voniose ištirpęs vaškas ir dar kartą perfiltruotas leidžiamas ant vandeniu šaldomo būgno, nuo kurio specialiu peiliu pakeliamas ir eina pro presinį lygaus spaudimo įrenginį, kuris suspaudžia bei suformuoja lygaus vaško juostą ir ją susuka.
 
3. Vaško juostos graviravimas ir pjaustymas pagal reikiamus išmatavimus.
Susukta juosta yra pernešama ant specialios graviravimo mašinos, kuri lygioje juostoje išspaudžia bičių korio akeles, kurios tampa vaško korio pradmenimis. Supjaustytas pagal atitinkamus matmenis plokšteles, bitininkai vielina į rėmelius.
Pagal mūsų įmonėje naudojamą vaško perdirbimo ir vaško plokštelių gamybos technologiją, vaškas yra du kartus presuojamas, o ne liejamas ant graviruotų volų ir todėl yra struktūriškai tvirtesnis. Be to gamybos procese visiškai nenaudojamos cheminės medžiagos vaško spalvos gerinimui, bei papildomas muilinimas graviravimo metu. Gamybos procesas yra paremtas tik griežtu temperatūriniu režimu ir dideliu šalto vandens kiekiu. Tuo yra pasiekiama aukšta ir stabili graviruotų vaško plokštelių kokybė.

Įmonėje gaminamos dviejų rūšių graviruotos vaško plokštelės:

1. Skirtos medui rinkti ir šeimai auginti.
2. Skirtos specialiai tranų auginimui.
Taip pat vaško perdirbimo ceche slėginiais išcentriniais indais yra lydomas vaškas iš senų korių bei lydyto vaško išspaudų.
Kiekviena pagamintų vaško plokštelių partija yra tikrinama puvinių (užkrečiamos bičių ligos) atžvilgiu Nacionalinėje veterinarinėje laboratorijoje, nes per metus pagamindami apie 25 000 kg vaško plokštelių esame atsakingi už kokybiškos ir "sveikos" produkcijos pateikimą vartotojui.
 
   
 
Kita gamybinės veiklos kryptis - medinio bitininkystės inventoriaus gamyba.
Stalių ceche Dadano tipo avilius, visus avilio priedus (rėmelius, skirtukus, diafragmas, meduves, pakojus, šonines maitintuvas), spietines, korių laikymo ir transportavimo dėžes, daugiaaukščius bedugnius avilius bei jų komplektuojančias dalis. Pagal individualius užsakymus gaminami bitininko nameliai, pavėsinės, sodo nameliai bei kita produkcija, pjaunama statybinė mediena.
Galime pasidžiaugti, kad mūsų pagamintų avilių ir kito inventoriaus įsigijo Prancūzijos bitininkai.
Įmonės siuvykloje siuvami apsauginiai veido tinkleliai bitininkams, šoninės ir viršutinės apšiltinimo pagalvės.
Bičių produktų perdirbimo padalinyje yra fasuojamas medus, žiedadulkės, bičių duonelė, bičių pikis. Šią kokybišką produkciją tiekiame Lietuvos vartotojams ir eksportuojame į kitas Europos šalis. Papildomam bičių maitinimui yra gaminama Kandi tešla su žiedadulkėmis arba be jų, bei ruošiamės fasuoti ir pateikti bičių maitinimui skirtus vokiečių firmos "Sudzuker" produktus "Apiinvert", "Apifonda" ir "Apipuder".