Apie mus

         Dėl populiarėjančio elektroninio bendravimo žmonės vis rečiau susitinka, pasikalba, pabendrauja. Bitininkystė - sritis, kurioje mes propaguojame tiesioginį bendravimą su savo klientais ir į šį verslą žiūrime kaip į hobį, gyvenimo būdą. Todėl skatiname savo bičiulius, mūsų paslaugų ir prekių ieškoti UAB „Bičių korys“ atstovybėse, kuriose visuomet galite gauti profesionalius patarimus ir atsakymus į jums rūpimus bitininkavimo klausimus, siekiame sukurti lojalių klientų ratą, kurie pasitikėtų mumis ir kuriems galėtume užtikrinti geriausią kainos ir kokybės santykį.

Nuo senų senovės bitininkystė buvo viena iš įdomiausių ir paslaptingiausių žemės ūkio šakų, kuri davė ne vien tik materialinės naudos bitininkui ir jo šeimai, bet buvo ir dvasinio peno šaltinis.

Mūsų įmonės istoriją galima pradėti rašyti nuo 1962 metų, kai šalia Vilniaus buvo pastatytas Respublikinės bitininkystės kontoros Vaško perdirbimo cechas. Jis pakeitė Kaune iki tol veikusias Korių dirbtuves. Minėtos dirbtuvės buvo uždarytos Kauno miesto vykdomojo komiteto nutarimu, kaip aplinką teršianti įmonė, veikusi miesto centre. Tad tuometinio Bitininkystės kontoros valdytojo Prano Skrebutėno iniciatyva Žaliųjų ežerų rajone, šalia Vilniaus, iškilo cecho gamybiniai pastatai, po poros metų - stalių dirbtuvės ir sandėliai.
 
Būdama ūkiskaitine įmone, nežiūrint į visus žemės ūkio, kaip šakos reorganizavimus, dirbo kryptingai šalies bitininkystės labui ir buvo Sodininkystės, daržininkystės ir bitininkystės tresto sudėtyje, Sodininkystės ir daržininkystės tre sto sudėtyje, Bitininkystės valdyba prie ŽŪM, Valstybinė įmonė "Korys". Privatizavus šią įmonę, 1994 metais įkurta uždaroji akcinė bendrovė "BIČIŲ KORYS".
 
Tai viena didžiausių specializuota paslaugas žemės ūkiui teikianti gamybinė - prekybinė bitininkystės įmonė Lietuvoje. Nuosavas specializuotų prekybinių taškų tinklas yra didžiausias Baltijos šalyse ir vienas didžiausių Rytų Europoje. Jį sudaro 10 specializuotų bitininkystės reikmenų prekybos filialų Lietuvoje, iš kurių 8 dirba ištisus metus. Čia stengiamės pateikti kuo įvairesnį bitininkystės inventoriaus, įrangos, spec. aprangos asortimentą, keičiame vašką į įmonėje pagamintas vaško plokšteles. Didelę darbo patirtį su bitėmis ir bitininkais turintys darbuotojai visuomet yra pasirengę ne tik supažindinti su pateikiama produkcija, bet ir pateikti daug praktinių patarimų bei sėkmingo bitininkavimo paslapčių. 
 
Kad aprūpinti bitininkus kuo įvairesnėmis priemonėmis ir įranga, glaudžiai bendradarbiaujame su tiesioginiais bitininkystės inventoriaus gamintojais iš Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Vokietijos. Todėl prekes įsigijame dideliais kiekiais mažiausiomis kainomis ir tiekiant, taikome lanksčią nuolaidų ir atsiskaitymų sistemą su šalies prekiautojais, kad visa tai, kas reikalinga bitininkams, būtų įmanoma įsigyti pačiomis palankiausiomis sąlygomis visose Lietuvos vietovėse.
Bendrovės gamybos pagrindą sudaro vaško perdirbimas į vaško plokšteles, bitininkų aprūpinimas visu bitininkystės vystymui reikalingu mediniu inventoriumi bei įranga: aviliais, avilio dalimis, rėmeliais, meduvėmis, spietinėmis, korių laikymo dėžėmis, medinėmis maitintuvėmis. Tai gaminama medienos apdirbimo ceche. Čia galima įsigyti ir medienos gaminių pagal užsakymus (grindlentės, dailylentės, sodo stalai ir suolai, pavėsinės bei kt.). Nuo 2003 metų dalį medinio bitininkystės inventoriaus eksportuojame į Vakarų Europą.
 
Bendrovė konkurencingomis kainomis superka, fasuoja ir realizuoja įvairius bičių produktus - medų, žiedadulkes, pikį, bičių duonelę. Visa produkcija - tik lietuviškos kilmės. Ji yra žinoma Vokietijoje, Prancūzijoje, Rusijoje. 2003 metais dalyvavome Tarptautinėje Žemės ūkio parodoje Berlyne "Žalioji savaitė".
Mielieji, neužmirškime, kad bitininkystė - tai ne tik medus, tai ir žydintys sodai pavasarį, lūžtančiomis šakomis nuo derliaus rudenį, tai ir sodybos puošmena - įvairiaspalviai aviliai su niekuomet netinginiaujančiomis bitelėmis, tai ir sielos bei kūno atgaiva - bičių produktai, bei ramybe dvelkiantys darbai bityne .
 
Juk lietuviai šimtmečiais globojo biteles ir naudojosi jų surinktomis gėrybėmis !!!